2020. november 25-én kerül sor a magyar Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok programjának online döntőjére, ahol a döntősök prezentálják jó gyakorlataikat, majd az esemény végén az Irányító Bizottság eredményt hirdet, és átadjuk a díjakat. Az idei fő téma: Helyreállítás és újjáépítés a járvány okozta károk enyhítésére – jól bevált önkormányzati innovációk. Ezen belül négy altémában versenyeznek a döntősök: idősellátás, társadalmi felzárkózás, közbiztonság és innovációk.
Tisztelt Polgármester Asszony, Polgármester Úr!
Tisztelt Önkormányzati Szakemberek!
Rendkívüli időket élünk, és abban mindenki egyetérthet, hogy új korszak kezdődött a koronavírus járvány terjedése miatt. Jóslatok születnek a közeli, távoli jövőre nézve; az azonban bizonyos, hogy az önkormányzatok számos újfajta kihívással szembesülnek, és még újabbak jönnek. Az is biztos, hogy az innováció és a helyi közszolgáltatások fejlesztése, a helyi összefogás és a közösségek erősítése minden eddiginél nagyobb jelentőséget nyer.
A Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok program Irányító Bizottságában résztvevő szervezetek: Belügyminisztérium, e- Demokrácia Alapítvány, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Homo Oecologicus Alapítvány, Innovációs és Technológiai Minisztérium, Kisvárosok Szövetsége, Magyar Faluszövetség, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége, Országos Polgárőr Szövetség, Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége. Ez a szakmai grémium a 2020-as pályázati kiírással és online tudásprogrammal is arra ösztönzi az önkormányzatokat, hogy használják fel egymás innovációit; tanuljunk egymástól, gondolkodjunk közösen a közös célok érdekében.
Ezúton meghívjuk Önt a program prezentációs döntőjére és eredményhirdetésére, amelyre a fenti időpontban online kerül sor. A meghirdetett négy témakörben versenyeznek azok az önkormányzatok a díjakért, amelyek túljutottak a kétlépcsős értékelési rendszeren és leginkább megfelelnek a program feltételeinek. 27 pályázatot kaptunk idén, valamennyi remek innovációt tartalmazott. A döntőbe azonban a szigorú kritériumrendszer alapján kerültek a jó gyakorlatok.
A végső megmérettetés a program hagyományai szerint egy prezentációs döntő, amiben minden önkormányzatnak 10 perc alatt kell bemutatnia és meggyőznie a szakmai közönséget a jó gyakorlatának az eredményeiről.
A téma vezető kormányzati szakértőinek előadásával szeretnénk még vonzóbbá és tartalmasabbá tenni a szakmai napunkat.
Érdemes végighallgatni és nézni, hiszen értékes különdíjakat fogunk kisorsolni a nézők között, akik szavaznak az általuk legjobbnak tartott jó gyakorlatra: ki érdemli a közönségdíjat, a programban meghirdetett díjakon felül.
Regisztrálni itt lehet, a regisztrációt követően, a konferencia előtti napon küldjük ki az online konferencia Internetes címét:
https://forms.gle/v1XQBuafxw5n9Xnt9
A tervezett program:
(A program letölthető válzozatban: ITT)
A tervezett program:
9 órától technikai segítségnyújtás azoknak, akik igénylik: belépés a konferencia virtuális termébe, (nem kell letölteni programot, böngészőn keresztül is működik), videó és hang működésének kipróbálása.
9.30-9.40 A rendezvény megnyitása: Dr. Gyergyák Ferenc a TÖOSZ főtitkára, aki moderálja a napot.
9.40-9.45 Alina Tatarenko, az Európa Tanács Jó Kormányzás Szakértői Központjának vezetője (tolmácsolást biztosítunk)
9.45-10.00 Ráczné Németh Teodóra főosztályvezető, Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság: Az önkormányzatok szerepe és lehetőségei a demenciával élők korszerű ellátásában - módszertani válaszok
10.00-10.40 Idősügyi jó gyakorlatok versenye (az alábbi címre kattintva az adott pályázat tölthető le a program honlapjáról)
10.00-10.10 Alsómocsolád Új utakon a minőségi időskorért
10.10-10.20 Budapest XIII. Kerület „Halló! Beszélgessünk!” – a segítségnyújtás nem csak pénz kérdése
10.20-10.30 Kozármisleny Időseink védelmében a Kozármislenyi veszélyhelyzeti munkacsoport
10.40-10.55 Kávészünet
10.55-11.10 Langerné Victor Katalin társadalmi felzárkóztatásért felelős helyettes államtitkár, Belügyminisztérium: Digitális kihívások járványhelyzetben a társadalmi felzárkózás terén
11.10-11.30 Szegénység elleni küzdelem jó gyakorlatainak versenye (az alábbi címre kattintva az adott pályázat tölthető le a program honlapjáról)
11.10-11.20 Budapest XIII. Kerület: Nem vagy egyedül: hívd a Previ Stúdiót
11.20-11.30 Eger: Felzárkózást támogató innovatív közösségi alapú kríziskezelés
11.30- 12.00 Közbiztonsági jó gyakorlatok versenye (az alábbi címre kattintva az adott pályázat tölthető le a program honlapjáról)
11.30-11.40 Arló: „Tegyünk együtt a helyi közbiztonságért!
11.40-11.50 Budapest XIII. Kerület: Nem hagyunk szó nélkül!
11.50-12.00 Kunsziget: Kunsziget biztonságáért a megváltozott helyzetben
12.00-12.15 Dr. Nagyházi György az Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Fejlesztési Programok Főosztálya szakértője: az önkormányzatok lehetséges szerepe a koronavírus járvány negatív gazdasági következményeinek mérséklésében
12.15-12.55 Innovációs gyakorlatok versenye (az alábbi címre kattintva az adott pályázat tölthető le a program honlapjáról)
12.15-12.25 Budapest IV. Kerület: Állatmentő Liga Újpesten, különös tekintettel a veszélyhelyzet ideje alatt.
12.35-12.45 Budapest XV. Kerület: Újszerű, digitális segítségnyújtó platform a COVID-19 járvány ideje alatt.
12.45-12.55 Szada: A Fény Világnapja Szadán - önkormányzat és civilek együtt a közösségért nehéz helyzetekben is
12.55-13.25 Ebédszünet – IB döntés a helyezettekről
13.25 – 13.45 Ünnepélyes eredményhirdetés –Ajándéktárgyak sorsolása a közönségdíjra szavazók között
Tisztelettel,
Dr. Gyergyák Ferenc főtitkár