A Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Program 2023-as pályázati szakaszának döntősei

A Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Program (LÖGY) Irányító Bizottságának (IB) 2023. november 9-ei online ülésén döntés született a prezentációs döntőbe jutó önkormányzatokról. A szeptemberi pályázati határidőt, majd az írásbeli értékelést követően a Program szakértői tíz önkormányzati jó gyakorlatot tekintettek meg a helyszínen. Az ülésen a látogatások tapasztalatait vitatták meg a testület tagjai és szakértői, melynek eredményeként 7 önkormányzat 9 pályázata versenyezhet egymással a 2023. november 20-ai döntőn.

A Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Program alapvető célja a legjobb önkormányzati gyakorlatok feltérképezése és megismertetése az ország más önkormányzataival. A programot 2023-ban is folytatva, ebben az évben azokat a már bizonyított jó önkormányzati gyakorlatokat vártuk, bűnmegelőzési, közbiztonsági jó önkormányzati gyakorlatok, önkormányzati innovációk, illetve helyi értékek a településmarketing és/vagy a kulturális alapú gazdaságfejlesztés szolgálatában témákban.

A legjobb pályázatok valamennyi területen díjazásban részesülnek, a díjazársól bővebben: ITT olvashatnak

Az alábbiakban felsorolt önkormányzatok versenyezhetnek egymással a 2023. november 20-ai prezentációs döntőn az egyes témák szerint:

HELYI ÉRTÉKEK A TELEPÜLÉSMARKETING ÉS/VAGY A KULTURÁLIS ALAPÚ GAZDASÁGFEJLESZTÉS

Szépkorúak testvérvárosi Sportjátéka

Zsámbék

Fékomadta Fesztivál

BŰNMEGELŐZÉSI, KÖZBIZTONSÁGI JÓ ÖNKORMÁNYZATI GYAKORLATOK

Budapest Főváros XIII. kerület

Érdekel? Van választásod merre indulsz!

Baja

Bűnmegelőzési, közbiztonsági jó önkormányzati gyakorlat Baján

Budapest Főváros IV. kerület

Újpesti Felhőn Szállók Program

ÖNKORMÁNYZATI INNOVÁCIÓK

Kőszeg

Lomilottó

Gödöllő

Pedibusz-Gödöllő, Környezettudatos iskolába járási program

Budapest Főváros XIII. kerület

KerekKocka, azaz lehetünk eltérőek, mégis Mi vagyunk!

Budapest Főváros XVIII. kerület

Városkártya Budapest Főváros XVIII. kerületében